By Corrimex
In Sierpień 4, 2019

Pokrywy kompozytowe przystosowane dla częstotliwości radiowych

W wielu miejscach, gdzie stosuje się pokrywy konieczne jest przesyłanie danych z podziemnych czujników do innych odbiorników poprzez materiał tych pokryw. W ostatnim czasie firma Fibrelite zaprojektowała pokrywy kompozytowe, których materiał nie wpływa na jakość sygnału przesyłanego z wnętrza studni.

Przypuszczamy, iż w najbliższym czasie spotkamy się z coraz większą ilością instalacji w których różnego rodzaju czujniki pomiarowe, monitoringowe czy anteny sieci GSM 5G będą stosowane w studniach podziemnych. Przykrycie tych przestrzeni pokrywami kompozytowymi Fibrelite nie wpłynie negatywnie na przesyłanie danych.

Pokrywy do kanałów z dostępem dla przewodów elektrycznych

W wielu przypadkach klienci wymagają abyśmy zapewnili czasowy dostęp do przestrzeni zakrytych pokrywami do kanałów bez ich zdejmowania. Np. w przypadku konieczności podłączenia kabli elektrycznych czy sygnałowych. Typowo takie instalacje można znaleźć w centrach wystawienniczych, stadionach, itp.

Często takie wymagania oznaczają zapewnienie funkcjonowania urządzeń naziemnych na obiekcie. Dzięki takiemu projektowi pokrywa może pozostać na swoim miejscu. Natomiast przyłącze elektryczne może być wykonane w dowolnym miejscu pokrywy. Takie rozwiązanie zabezpiecza przestrzeń pod pokrywą przed ewentualnymi zabrudzeniami wpadającymi w jej przestrzeń.

Wpuszczane pokrywy do kanałów

Wpuszczane pokrywy do kanałów zostały zaprojektowane specjalnie dla zastosowań w których wymaga się zachowania struktury powierzchni/materiału jaka znajduje się wokół przykrywanego kanału.

Oferujemy pokrywy wpuszczane na powierzchni których można kłaść górną warstwę jaka wymagana jest w konkretnej lokalizacji (panele, płytki, itp.). Oczywiście musimy pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z masą pokrywy po jej przykryciu dodatkowym materiałem.

Pokrywa Fibrelite wpuszczana

Wentylowane pokrywy do kanałów

Proponujemy pokrywy „wentylowane”, tj. z otworami, które mogą być wykorzystywane w celu dokonywania inspekcji przestrzeni pod pokrywą za pomocą innych urządzeń. Otwory takie pozwalają na dostęp elementów instalacji w przykrytym kanale. Takie rozwiązanie techniczne może znaleźć swoje zastosowanie w wielu instalacjach przemysłowych.

Pokrywa Fibrelite wentylowana

Pokrywy do kanałów z otworami inspekcyjnymi (blokowanymi)

Oferujemy pokrywy do kanałów z zamykanymi (blokowanymi) otworami inspekcyjnymi.

Otwory inspekcyjne w pokrywie do kanałów pozwalają na szybki dostęp do instrumentów znajdujących się w przestrzeni kanału. Pokrywy wyposażone w takie rozwiązanie techniczne mogą znajdować swoje zastosowanie np. w kanalizacjach wodnych, itp.

Dodatkowo małe pokrywy inspekcyjne mogą być wyposażone w blokady zabezpieczające przed niepowołanym dostępem (otwarciem). Jednocześnie takie zabezpieczenia spełniają wymagania w zakresie BHP.

Personalizacja pokryw

Wielu odbiorców naszych pokryw życzy sobie aby pokrywa posiadała szczególne oznaczenie, czy to w postaci koloru czy znaku. Takie rozwiązanie może mieć szczególne znaczenie w przypadku oznaczeń związanych z ważnymi informacjami związanymi ze zdrowiem czy bezpieczeństwem.

Oferujemy szeroki wachlarz kolorów i znaków dostępnych na życzenie.

Więcej informacji o ofercie naszej firmy udzieli Paweł Gross, tel. 502 126 002, email: pawel.gross@corrimex.pl