Fibrelite dostarcza duże pokrywy do kanałów dla specjalistycznej instalacji zbiorników retencyjnych w strefie mieszkalnej

Łatwy dostęp dla obsługi

Częścią programu AMP5 jest dostawa produktów Fibrelite. Głównym wymaganiem postawionym przez inwestora był łatwy dostęp obsługi do dużych zbiorników wody burzowej w celu ich kontroli. Sam zbiornik jest długi na 13 metrów i szeroki na 3 metry. Celem instalacji był projekt pokryw, które miały być posadowione na przygotowanej konstrukcji, która prowadzi w głąb zbiornika. Wspólnie z projektantami, wykonawcą oraz użytkownikiem zaprojektowano pokrywy spełniające wszystkie wymagania. Miejscem instalacji pokryw jest osiedle domów mieszkalnych w Gwersyllt w Północnej Walii. Pokrywy posiadają właściwości antypoślizgowe i jednocześnie muszą być bezpieczne dla ludzi poruszających się po nich. Dla operatorów pracujących przy tych instalacjach ważna była również łatwość ich obsługi (otwierania). Bezpieczeństwo i estetyka pokryw były kluczowym kryterium dla tej lokalizacji.

Modularny system pokryw oznacza elastyczne zdejmowanie pokryw

Zaproponowane pokrywy  są lekkie, trwałe i bardzo wytrzymałe. Każda pokrywa produkowana jest przy zastosowaniu wysokospecjalistycznej technologii formowania żywic (RTM), dzięki czemu powstaje wysokospecjalistyczny, jednorodny produkt kompozytowy.

Modularna konstrukcja pokryw pozwala na zdjęcie tylko jednej pokrywy, gdzie jest to wymagane. Aby mieć podobną możliwość w tradycyjnych systemach ciężkich pokryw stalowych lub betonowych konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu (podnośniki) lub pokryw na zawiasach z siłownikami sprężynowymi lub pneumatycznymi. Pokrywy kanałów Fibrelite mogą być otwierane przez jedną lub dwie osoby przy zastosowaniu specjalnej rączki.

Lekkie pokrywy zostały wybrane do zastosowania przy tym projekcie. Zaprojektowane jako „zainstaluj i zapomnij” – zapewniają łatwy i bezpieczny dostęp do instalacji podziemnej oraz nie wymagają specjalistycznej obsługi.

 

 

Wyrafinowany i wysoko specjalistyczny materiał

Fibrelite jest światowym liderem w produkcji pokryw dostępowych oraz paneli do kanałów z włókien szklanych wzmocnionych tworzywem żywicami (GRP). Wyrafinowany i wysoko specjalistyczny materiał coraz bardziej staje się nowoczesną alternatywą w stosunku do tradycyjnych materiałów takich jak ciężka stal czy beton.

Zalety w porównaniu z bardziej tradycyjnymi pokrywami stalowymi

  • Lekkie i łatwe do otwierania/przesuwania
  • Zakres obciążeń od A15 do F900 (BSEN124)
  • Odpornie na działanie chemikaliów oraz korozję
  • Właściwości antypoślizgowe

Wysoka efektywność w zabezpieczeniu przed kontuzjami związanymi z ich podnoszeniem

Pokrywy do kanałów Fibrelite potwierdzają wysoką efektywność w obniżaniu potencjalnego ryzyka związanego z bezpieczeństwem ich użytkowania oraz zniszczenia instalacji podziemnych.

Bez kompromisów w jakości

Na życzenie Fibrelite może przygotować specjalne rozwiązania Klienta. Oznacza to, że wymiary paneli, ich wysokość oraz struktura powierzchni może być wykonana wg specjalnych wymagań Klienta w miejscu zastosowania.

Zalety stosowania pokryw Fibrelite

  • Indywidualne rozwiązania
  • Produkt “zainstaluj i zapomnij” nie ulega korozji i blaknięciu
  • Poprawiona produktywność dla obsługi i serwisu
  • Poprawiona kwestia bezpieczeństwa i higieny obsługi
  • Wsparcie techniczne

Galeria z prowadzonych prac

Napisz do nas

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!