W roku 2019/2020 firma Corrimex uczestniczyła w projekcie w zakresie dostawy technologii i urządzeń na stacji paliw MZA w Łodzi

Jednym z zakresów była dostawa szczelnych studzienek służących do zabezpieczenia przestrzeni w której znajdują się zawory kulowe służące do przełączania zbiorników zasilających dystrybutory paliwowe. Głównym wymaganiem wskazanym przez firmę Alstal (Generalny Wykonawca) była łatwość instalacji oraz użytkowania przez obsługę.

Firma Corrimex zaproponowała zastosowanie estetycznych studzienek kompozytowych oraz szczelnych pokryw kompozytowych Fibrelite (typ FL76). Systemowe rozwiązanie Fibrelite w tym projekcie pozwoliło na łatwą instalację technologii paliwowej KPS oraz zaworów kulowych. Jednocześnie lekkie pokrywy kompozytowe w klasie obciążenia A15 umożliwiają łatwy dostęp do zaworów w celu ich przełączania. Podczas otwierania pokryw obsługa nie będzie narażona na konieczność podnoszenia ciężkich elementów. Pokrywy nie posiadają elementów mechanicznych takich jak zawiasy, zatem w całości komplet studni nie jest narażony na dodatkowe uszkodzenia. Uszczelnienie przejść przez ścianki studzienek zrealizowane przez zastosowanie systemowych uszczelnień Fibrelite.

Zalety systemów studni i pokryw Fibrelite

  • Zgodność z EN 124
  • Odporność na poślizg
  • Szczelna konstrukcja (wodoszczelne)
  • Niewrażliwe na korozje i wybrane chemikalia
  • Łatwość obsługi

Galeria z prowadzonych prac

Napisz do nas

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!